ביטוח מנהלים

מי צריך ביטוח מנהלים?

ביטוח מנהלים מתאים לשכירים בכל שלב בחיים.

מהו ביטוח מנהלים?

לעיתים פרישה לפנסיה נראית רחוקה, אך חשוב להתכונן בכל גיל לתקופה זו. 
ביטוח מנהלים הינו חיסכון לטווח ארוך שמטרתו לצבור כספים לתקופת הפרישה. הביטוח כולל גם כיסוי למקרה של פטירה חלילה (ריסק) ו/או אובדן כושר עבודה.

ביטוח מנהלים הוא חיסכון פנסיוני גמיש ומותאם אישית. ניתן להתאים את גובה הכיסוי הביטוחי לצרכיי המבוטח, טעמו האישי, מצבו המשפחתי והבריאותי ולשכר שלו.

איך נקבע סכום הקצבה החודשית?

מקדם הקצבה הוא ערך הקובע את סכום הקצבה החודשית על פי תוחלת החיים הצפויה. ככל שהמקדם נמוך יותר כך קצבת הזקנה גבוהה יותר. לדוגמה, אדם שחסך 1,000,000 ₪, עם מקדם קצבה 200, יקבל 5,000 ₪ בחודש (1,000,000/200). אם מקדם הקצבה יעלה ל-210, אותו אדם יקבל רק 4,762 ₪. זה נשמע הבדל פעוט, אבל במצטבר מדובר על הפרש של כ-50 אלף שקל.

מקדם קצבה מובטח – עד שנת 2013 מקדם הקצבה נקבע בעת ההצטרפות ונשאר קבוע, אולם כיום הוא נקבע בעת הפרישה (מלבד מבוטחים המצטרפים לאחר גיל 60) ובשל העלייה בתוחלת החיים הוא גבוה מבעבר. לכן, אם יש ברשותך ביטוח מנהלים עם מקדם קצבה מובטח ואתה מעונין לנייד אותו לחיסכון פנסיוני אחר, כדאי לבחון זאת בעיניים מקצועיות של סוכן הביטוח שלך.

מה כולל ביטוח מנהלים?

הטבות מס

מדינת ישראל מעודדת שכירים לחסוך לתקופת הפנסיה ומעניקה הטבות מס לחוסכים, עד לתקרה הקבועה בחוק. הטבת מס בביטוח המנהלים נעשית במועד ההפקדה.

למה כדאי?

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
השאירו פרטים

השאירו פרטים

השאירו פרטים ונציג מטעמנו יצור אתכם קשר