בדיקת זכאות החזרי מס לשכירים

החזרי מס

שאלון מקוון לבדיקת זכאות עבור החזר מס לשכירים

למה מגיע לי החזר מס?

במדינת ישראל השכר למס הינו לפי חישוב שנתי ולכן יתכן בהרבה מאד מקרים ששילמנו בשוטף החודשי סכום שהוא גבוה יותר ממה שאנו חייבים לשלם על פי חוק!!
הבעיה היא שרשות המיסים אינה עושה את הבדיקה עבור הציבור ועל פי הערכות רשות המיסים גובה מידי שנה עודף מס שנאמד בכ- 700,000,000 ₪

יתרונות השירות

הבדיקה הינה מקיפה עד 7 שנים אחורה מעבר לכך ישנה תקופת התיישנות ולכן מומלץ בסוף כל שנה לבדוק!

מקרים בהם הסבירות גבוהה לקבל החזרים ממס הכנסה?

משלם ביטוח חיים/משכנתא

חייל משוחרר / סטודנט

עולה חדש

חופשת לידה

מספר עבודות במקביל

לא עבדת בחלק מהתקופה

ילדים עם קשיי למידה

בן משפחה חולה

השירות שלנו

הצטרפו למאות לקוחותינו שכבר קבלו החזר בשנת 2023 בסכום כולל של מעל 13 מיליון ש"ח !

מדריך מקיף צעד אחרי צעד להגשת בקשה לקבלת החזרי מס לשכירים

מדריך זה של בקשה עבור החזרי מס לשכירים מיועד למי שלא חייב להגיש דוח שנתי למס הכנסה (שכירים), אך רוצים להגיש בקשה לקבלת החזר מס.

תוכלו למצוא מידע על הזכויות שלכם, תהליך הגשת הבקשה ואת האישורים הנדרשים, להבין מהן הטבות מס שאתם זכאים לקבל בתור עובדים שכירים.

מי חייב בהגשת דוח שנתי למס הכנסה

לפי סעיף 131 של פקודת מס הכנסה, כל תושב ישראל שמלאו לו 18 שנים חייב להגיש דוח שנתי למס הכנסה. (כמובן שקיימים סייגים ומקרים בהם פעולה זאת נעשית באופן אוטומטי כמו במקרים של חיילים וכו').

הוראות מיוחדות: לפי הוראות מיוחדות של פקודת מס הכנסה, יש קבוצות שפטורות מהגשת הדו"ח השנתי והן כוללות: עובדים שכירים בעלי הכנסת עבודה, אלו הזכאים לקבלת קצבה, כל עוד הסכומים לא עולים על 698280 ₪ בשנה. (נכון לשנת מס 2023).

עובדים שיש להם בן/בת זוג שחייבים להגיש דוח. (כלומר עובדים שכירים שיש להם בן/בת זוג עצמאים גם הם חייבים להיות חלק מהדוח השנתי ולא פטורים מהגשת דוח שנתי למס הכנסה.

השלבים של חישוב מס בישראל

חישוב של ריכוז ההכנסות: פקודת מס הכנסה מטילה מס על ההכנסות של תושבי ישראל מכל המקורות שמפורטים בפקודה:

כל ההכנסות שנוצרו או נצברו בישראל ומחוץ לישראל.

אלו בכפוף לאמנות מניעת כפל מס בים ישראל למדינות זרות.

הערה: יש לחשב את כל ההכנסות מכל המקורות בשנת המס.

נוסחה לחישוב הכנסה חייבת: סך ההכנסות (פחות) הוצאות (פחות) קיזוזים (פחות) פטורים (פחות) ניכויים אישיים = להכנסה חייבת.

הוצאות – סכומים שיצאו והם קשורים לייצור ההכנסה. אלו אותם סכומי כסף שאם לא היו מוציאים אותם לא ניתן לייצר הכנסה. כמו אלו סכומי כסף שיצאו לתפעול שוטף של העסק. לדוגמה: ימי עיון, השתלמויות, תוכנות או רישיון לתוכנה. כל אלו כמובן בכפוף למה שמופיע בפקודה.

קיזוזים – סכומים שיורדים מההכנסה בגלל הפסדים שוטים או הפסדים משנים קודמות. לפי כללי הקיזוז שמופיעים של סעיף 131 פקודת מס הכנסה.

פטורים – סכומים אותם יש להוריד מהכנסה בגלל זכאות לפטור ממס כמו שמופיע בפקודה. ישנם שני סוגים של פטורים, פטור מהכנסות מסוימות ופטור אישי. למשל נכה או עיוור שזכאים לפטור גם של 100%.

ניכויים אישיים – סכומים שיורדים מההכנסה בגלל הפקדה של כספים. כמו למשל הפקדה לקצבה, או הפקדה לקופת גמל, קרן השתלמות וכו'.

ההוראות של פקודת מס הכנסה מעניקה הטבות מס, הטבות אלו מקטינות את הסכום של הכנסה חייבת ואת סכום התשלום למס הכנסה. מכאן, ישנם מקרים בהם רבים משלמים ולא מודעים לאותן הטבות ויכולים לקבל החזרי מס בסכומים גבוהים מאוד. יחד עם זאת ניתן לדרוש את ההחזרים גם של שנים קודמות.

מי זכאי לקבל החזר מס

ראשית יש לציין, כי במהלך השנים בהם אנו נותנים שירות של החזרי מס לשכירים, בממוצע מעל 70% מהמקרים זכאים לקבל החזר ממס הכנסה.

הזכאים להחזר מס הם כל מי ששילמו או שנוכה להם מס במהלך שנת המס (גם שנים קודמות, בהתאם למקרה) כאשר התשלום שבוצע עולה על התשלום הנדרש, זכאים לקבל את החזר המס ששולם. באתר של רשות מיסים יש סימולטור לעובדים שכירים שיכול לסייע בבדיקת חישוב המס ואין שם צורך להזדהות.

אנו מעניקים שירות לאלו המבקשים לקבל החזר מס, את הבידה הראשונית אנו מבצעים ללא התחייבות ולאחר בירור פרטים ראשוניים נדע האם אתם עומדים בדרישות לקבל החזר עבור תשלום עודף למס הכנסה.

החזר ממס הכנסה

מהו החזר ממס הכנסה ? לא פעם עובדים שכירים יכולים להיות זכאים לקבלת החזר ממס הכנסה והם לא מודעים לזכות שלהם.

בשונה מעסק עצמאי למשל שיש לו רואה חשבון שלווה אותו ובכל רגע רואה החשבון עוקב אחרי התשלומים למס הכנסה ויכול להגיש את ההחזר.

מי שעובד שכיר יכול לעשות זאת גם באופן עצמאי להגיש את הבקשה, אבל בהרבה מקרים לא כל מי שכיר יודע איך לבחון האם הוא זכאי.

אם שילמתם מס הכנסה גבוה יותר מהנדרש כמו במצבים של ניכויים שלא שולמו, או שיש שינוי במצב המשפחתי שלכם כמו עוד ילד שנולד והוא מאפשר עוד נקודות זיכוי מס הכנסה.

גם גירושין ותשלום של דמי מזונות יכולים להוות זכאות וקבלת החזר ממס הכנסה.

את ההחזר ניתן לבצע לפי תעודות זהות באתר רשות המיסים >> בלחיצה כאן. או שאתם יכולים לפנות אלינו וצוות המומחים שלנו יעניק לכם את הליווי ויבחן עבורכם את הזכאות.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
השאירו פרטים

השאירו פרטים

השאירו פרטים ונציג מטעמנו יצור אתכם קשר

לבדיקת זכאות להחזר מס

השאירו פרטים ונציגנו יחזור אליכם בהקדם