איתור כספים אבודים

איתור כספים אבודים

למצוא את החסכונות שלך

למרות שאולי העניין נשמע כמו פנטזיה, פעמים רבות זאת היא המציאות: יכול מאד להיות שיש לך סכום כסף שחסכת בקופת גמל שפשוט שכחת ממנו, או לא ידעת שהוא קיים. התוצאה היא פספוס נדבך חשוב בהתנהלות הפיננסית שלך, ובייחוד במידה ויש כלים פיננסיים יותר יעילים להשקיע בהם את ה”כסף בהפתעה” שינחת עליך.
צירוף הכסף ה”אבוד” לחסכון הפנסיוני הקיים (או התחלת חסכון שכזה) יעזור לך לעשות השקעות חכמות ומניבות, בכלים פיננסיים שמתאימים בדיוק למצב שלך.

איך זה יכול להיות שיש לך כספים אבודים?

ריבוי משרות ומעסיקים, שינויים בחוק, והחלטות שנעשו במחלקת משאבי אנוש הרחק מעיני העובדים מותירות אנשים רבים מבולבלים, עם ערימת מסמכים בלתי נגמרת שצריך לנבור בתוכה על מנת להבין מי נגד מי. האתגר מחריף ככל שיש לך יותר שנות עבודה מאחוריך (מי זוכר מה קרה לפני 15 שנה ואילו מכתבים מהמעסיק קיבלת לגבי קופות הגמל והפנסיה שלך?). בנוסף, במהלך שנות העבודה, אדם ממוצע בעולם המערבי יחליף בין 4 ל-12 מעסיקים, ולפעמים אף יותר – דבר שמקשה על מעבר חלק של כספים שמגיעים לעובדים, היות והנושא הוסדר רק בשנים האחרונות בעזרת חקיקה. ומה עם החלק המועט של העובדים שיש להם קביעות באותו מקום במשך דורות? האמת היא שגם במקרה כזה – יש בהחלט סיכוי שישנם כספים “אבודים” וכדאי להתחיל במשימת איתור קופות הגמל והחסכונות שנצברו במהלך השנים.

איך זה קורה בדיוק?

החלטות משאבי אנוש, תקופות זמן ארוכות, ושחיקה משגרת העבודה: הפקדת כספי מעסיק לפנסיה הפכה חובה רק בשנת 2008. לפני כן, לכל חברה היו הסדרים כאלו ואחרים עם מוסדות פיננסיים, כחלק מהתגמולים אותם הן מציעות לעובדים. למשל, קרנות השתלמות, קופות גמל, ועוד. החלטות שונות של המעסיק מחלקת משאבי האנוש לגבי שינוי חוזים עם מוסדות פיננסיים, שעודכנתם לגביהם ואולי אפילו לא, והקושי לעקוב אחרי נתונים פיננסיים בחיי היום יום, הם גורמים שיכולים בהחלט להסביר הימצאותם של כספים שאין לך אפילו מושג שהם קיימים. על אחת כמה וכמה כשמדובר בתקופה ארוכה בה עבדת.

בעבר החלפת מעסיקים לא גררה מעבר אוטומטי של כספים לניהול במקום אחד: מעבר ממעסיק למעסיק מקשה על השליטה וההבנה איפה נמצאים הכספים, על ידי מי הם מנוהלים ומהם דמי הניהול באותם קרנות השתלמות, קרנות פנסיה או קופות גמל. כשמדובר במספר מעסיקים במהלך קריירה שלמה, ובמשך תקופה ארוכה, הנושא עשוי להיות מורכב ולכן צריך לבצע איתור לכספים שצברת

מה אפשר לעשות?

אין התיישנות על כספים אבודים. הכספים שעבדת כל כך קשה עבורם הם שלך, גם אם לא ניהלת אותם אקטיבית או אפילו ידעת עליהם. לפעמים מדובר בסכומי עתק. בהלמן-אלדובי נעמוד לשירותך עם בדיקה חינמית לאיתור קופות הגמל ובכלל כל הכספים ה”אבודים” שלך במידה וקיימים, באמצעות המסלקה הפנסיונית. הסדר והשקיפות יעזרו לך לקחת החלטה לגבי דרך הפעולה. בכל החלטה שהיא, כדאי לקחת שליטה על ניהול הכסף, ולתכנן את העתיד הקרוב – והרחוק – בצורה מיטבית.

אנו מציעים לך לבצע בדיקת איתור כספים ולהיעזר בנציגים שלנו שישמחו לסייע לך במתן ייעוץ פיננסי בהתאם לצרכיך כדי לעשות לך סדר בחסכונות

לקוחות ממליצים

ינון גרינברג
ינון גרינברג
קרא עוד
אני רוצה להודות לכם על שירות מקצועי מהשורה הראשונה! הגעתי אליכם ללא ידע בתחום הפיננסים ויצאתי בסיום התהליך שאני מבין את המטרות הפיננסיות ואת הכלים להגשימם- על הסבלנות, המסירות וההשקעה- ישר כוח!
אורה מעודה
אורה מעודה
קרא עוד
אני חייבת להודות שחששתי מתהליך הפרישה לפנסיה ולא היה לי מושג מהם הזכויות המגיעות לי במיוחד שאני בעוד שנה צריכה להתנהל ללא משכורת, הרגעתם אותי, עשיתם לי סדר בפנסיות, נתתם לי שירות נהדר-ועל כך תודתי!
מירב שרעבי
מירב שרעבי
קרא עוד
אני ממליצה בחום על הסוכנות, אנשים ישרים והוגנים, אנשי מקצוע אמיתיים! מרגע תחילת התהליך ועד לסיומו נתתם לי את כל המידע, בשקיפות מוחלטת ותוך שירות אדיב ומקצועי. חסכתם לי לא מעט מהעלויות ומעבר לזה אני היום רגועה שאני בידיים טובות.
מירב שרעבי
מירב שרעבי
קרא עוד
אני ממליץ בחום על הסוכנות, אנשים ישרים והוגנים, אנשי מקצוע אמיתיים! מרגע תחילת התהליך ועד לסיומו נתתם לי את כל המידע, בשקיפות מוחלטת ותוך שירות אדיב ומקצועי. חסכתם לי לא מעט מהעלויות ומעבר לזה אני היום רגוע שאני בידיים טובות.
רונית בן דוד
רונית בן דוד
קרא עוד
אסי היקר, נתקלתי בהרבה אנשי מקצוע בחיים שלי ואתה עלית על כולם 😊 תודה רבה על השירות המסור, על המקצוענות ללא פשרות והידע העצום שלך! נתת לי פתרונות לכל בעיה שהצבתי ואני סומכת עליך וממליצה בחום על הארגון. תודה!
אלי חזן
אלי חזן
קרא עוד
אני ממליץ בחום על אש לפידות, טיפלו בי בגובה העיניים, עם המון הכוונה ורצון טוב! אנשי מקצוע מעולים, תנאים טובים וזה אחרי סוכן קודם שלא טיפל בי ולא ענה לשיחות-באמת שינוי מרענן. ממליץ!
אורית חיון
אורית חיון
קרא עוד
טיפלתם במשפחה שלי בביטוחים, בסדר בפנסיות, בשיפור התנאים בקופות הגמל וההשתלמות, בחסכונות שלנו והכי חשוב תכננתם לי בגיל 52 את הפנסיה כך שאני יודע מה לפני. אני ממליץ בחום לכל חבריי ומכריי-
הקודם
הבא

חברות הביטוח איתן אנו עובדים

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
השאירו פרטים

השאירו פרטים

השאירו פרטים ונציג מטעמנו יצור אתכם קשר

לבדיקה ואיתור כספים אבודים

השאירו פרטים ונציגנו יחזור אליכם בהקדם